Europejskie miasta na weekend – 5 najlepszych propozycji

Europa to miejsce z wieloma pięknymi miastami, do których warto wybrać się nawet na weekend. Przed Tobą lista, w której przybliżamy Ci Europejskie miasta na weekend. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę naszych 5 ulubionych europejskich miast, które przypadły do gustu wielu naszym klientom. Dodatkowo podamy Wam przybliżony czas podróży busem z Warmii! 

1. Berlin, Niemcy

Berlin jako stolica Niemiec ma do zaoferowania wiele historycznych i artystycznych zakątków. Znajdziesz tam wiele zabytków oraz miejsc, w których na nowo odkryjesz street food. Jest to również raj dla wielbicieli muzeów. 

Co warto zobaczyć:

  • wyspę Muzeów;
  • bramę Brandenburską;
  • miejsce pamięci Muru Berlińskiego;
  • Tiergarten.

Gwarantujemy, że weekend weekend nie będzie nudny w Berlinie.

Orientacyjny czas dojazdu z Olsztyna do Berlina: 7h, 30 min 

2. Amsterdam, Holandia

Amsterdam, choć najdalej od nas, jest miejsce znanym szczególnie z rowerów, tulipanów  i serów. Jeśli chcesz urozmaicić swój weekend – koniecznie zwiedź Amsterdam z perspektywy łodzi. 


Orientacyjny czas dojazdu z Olsztyna do Amsterdamu: 15h.

3. Kopenhaga, Dania 

Chcesz odwiedzić miasto, w którym żyje najwięcej szczęśliwych ludzi? To właśnie Kopenhaga powinna być Twoim wyborem. Jest to miasto bajkowe, czemu nadaje atmosfery symbol miasta – Mała Syrenka, postać prosto z bajki Hansa Christiana Andersena, którą koniecznie odwiedź. Dodatkowo warto wstąpić do parków rozrywki i przejechać się rowerem po malowniczych uliczkach. 


Orientacyjny czas dojazdu z Olsztyna do Kopenhagi: 13h

4. Wiedeń, Austria

Trochę dalej od sąsiadujących z nami państwami jest Austria, a tam piękny Wiedeń. Według The Economist jest to miasta, w którym żyje się najlepiej i podobno można to poczuć nawet będąc tam tylko na chwilę. 

Podczas spaceru warto odwiedzić wpisany do UNESCO Pałac Schönbrunn, Prater czy wzdłuż Dunaju. 


Orientacyjny czas dojazdu z Olsztyna do Wiednia: 10h

5. Praga, Czechy

Znana wszystkim wielbicielom Nieznośnej lekkości bytu Praga, to miejsce niezwykle romantyczne. To właśnie tutaj możesz się przejść popularnym mostem Karola. Jest to również miejsce pełne zabytków i ciekawej architektury. 

Dodatkowo będąc w Pradze koniecznie spróbuj tamtejszego piwa i smażonego sera! 


Orientacyjny czas dojazdu z Olsztyna do Pragi: 9h

Jak najlepiej dostać się do tych miast? 

Jeśli myślisz o drodze lądowej, warto wziąć pod uwagę przewoźnika międzynarodowego jakim jest Kormoran Bus. Z uwagi na kilku-, kilkunastogodzinne dystanse warto mieć swojego szofera, aby w pełni móc korzystać z weekendu za granicą. 

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa w podróży i z dokumentami, które warto ze sobą mieć – i zwiedzaj do woli! 

Skomentuj