Podróżowanie busem lepsze od samolotu? 6 powodów za transportem busem

Wakacje i podróże zagraniczne coraz częściej kojarzą się z lotem samolotem. Jest to bez wątpienia szybki sposób na znalezienie się w docelowej lokalizacji, jednak czy na pewno jest to najlepszy sposób? Zdania są podzielone, a my uważamy, że podróżowanie busem jest lepsze od podróżowania samolotem. Oto lista 6 powodów przemawiających za transportem busami.

1. Większa wygoda i swoboda

Klasa ekonomiczna w samolocie to temat wielu debat. Zdecydowana większość osób decydujących się na lot narzeka na brak miejsca, małą toalet oraz zbyt bliski kontakt z sąsiadującą osobą. W końcu w samolotach liczy się ergonomia. Dodatkowo samoloty mają określoną kulturę lotu – nie zawsze możesz skorzystać z łazienki, przejść się czy chociażby wstać. W tym aspekcie samoloty wypadają bardzo słabo w porównaniu do busów, gdzie nie tylko możesz rozłożyć swoje siedzenie, ale także w każdej chwili możesz poprosić o przystanek.

2. Bezpośredni transport

Jedną z największych zalet transportu busami jest usługa door-to-door. Wynajmując busa nie musisz martwić się o transfer na lotnisko i z. Wynajmując busa zamawiasz go do miejsca A i wysiadasz bezpośrednio w lokalizacji, która Cię interesuje. Jest to szczególnie ważny aspekt dla osób, które nie mieszkają w miastach z dobrym dostępem do lotnisk. Dla nich dostanie się do samolotu często wiąże się z długimi podróżami, przesiadkami, co w konsekwencji przekłada się na wydłużenie czasu i nerwy. 

3. Mniej osób 

Podróżując wynajętym busem podróżujesz tylko z osobami, które są z Tobą. Szczególnie ważny aspekt w czasie pandemii. Możesz czuć się bezpiecznie. W samolotach w okresie wakacyjnym można spotkać wiele ludzi, z różnych części Polski, a nawet świata. Poza aspektami zdrowotnymi, jazda z osobami, które się lubi jest po prostu dobrą zabawą 🙂 

4. Bardziej ekologiczne rozwiązanie 

Nasza planeta ma już i tak ciężki czas. Właśnie z tego powodu warto wybierać transport, który będzie charakteryzował się jak najmniejszym śladem węglowym. Bus, w porównaniu do samolotu odznacza się niskim śladem węglowym. Jest to związane z tym, że samoloty zużywają ogromne ilości paliwa. 

5. Ilość bagażu w cenie

Dopłaty za bagaż? Nie w busie! Jako przewoźnicy gwarantujemy, że możesz wziąć tyle bagażu ile się zmieści w naszym bagażniku bez dodatkowych opłat. Ten, kto chociaż raz leciał na wakacje samolotem wie, że dopłata za 25 kg bagażu w samolocie może zaskoczyć… niestety w niemiły sposób. 

6. Brak ukrytych kosztów 

Podróże tanimi liniami lotniczymi to kopalnia ukrytych kosztów. Wybór miejsca do siedzenia? Dodatkowa opłata. Internet na pokładzie? Dodatkowa opłata. W przypadku podróży busem płacisz raz i nie  musisz się martwić o nic więcej!

Podsumowanie 

Podróżowanie busami bez wątpienia ma swoje zalety, a w niektórych aspektach – jest zdecydowanie lepszym wyborem niż samolot. W związku z tym, jeśli planujesz wyjazd zagraniczny, koniecznie skontaktuj się z Kormoran Bus. 

Skomentuj