Ubezpieczenie turystyczne podczas podróży – co musisz wiedzieć?

We wpisie o niezbędnych dokumentach, które należy wziąć ze sobą podczas podróży wspomnieliśmy o ubezpieczeniu. Wielu naszych klientów dopytuje nas, czy są objęci ubezpieczeniem podczas podróżowania busem. 

W związku z tym w tym miejscu dowiesz się, jakie zabezpieczenie obowiązuje każdego pasażera oraz w jaki sposób możesz zadbać o dodatkowe zabezpieczenie w razie nieoczekiwanych i nieprzyjemnych wypadków. 

Ubezpieczenie NNW

Pasażerowie, którzy decydują się na transport busem do Niemiec, Belgii czy innych europejskich krajów objęci są ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) Przewoźnika, ale tylko w zakresie wypadków podczas pobytu Pasażera w pojeździe. Oznacza to, że każda osoba posiadająca bilet na dany przejazd jest objęta ubezpieczeniem w przypadku wypadku. Jeśli jednak do nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie poza pojazdem – ubezpieczenie nie obowiązuje. 

Ubezpieczenie turystyczne 

Poza ubezpieczeniem NNW polecamy również zawsze wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu będziesz mieć spokój nawet w najbardziej podbramkowych sytuacjach.

Ubezpieczenie turystyczne zabezpieczy Cię w sytuacjach niespodziewanych wypadków, chorób czy złamania przepisów – podmiot ubezpieczający Cię zawsze zajmie się sprawami formalnymi. Ten rodzaj ubezpieczenie szczególnie polecamy tym aktywnym podróżnikom, którzy planują uprawiać sporty.

Podsumowanie

Ubezpieczenie podczas podróży busem obowiązuje każdego, kto posiada bilet na przejazd. Jednak działa tylko w czasie pobytu na pokładzie. W innych przypadkach zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Najłatwiej będzie skorzystać z internetowych porównywarek, które szybko i sprawnie wyszukają dla oferty najkorzystniejszej dla Ciebie. 

Skomentuj